Bol nog w ciazy po bieganiu w nocy u dziecka w kolanach

[Gesamt:0    Durchschnitt: 0/5]

W ciąży.

Podczas ciąży jedną z częściej występujących dolegliwości jest ból nóg, pojawiający się w ostatnim trymestrze ( ale występujący też wcześniej), zwykle na skutek przeciążenia kręgosłupa w wyniku wzrostu masy ciała i obniżeniu się macicy, która naciska na miednicę. Również powszechnym problemem wśród kobiet spodziewających się dziecka jest ból nerwu kulszowego oraz skurcze mięśni nóg. Dla złagodzenia bólu nóg wskazane jest wypoczywanie w pozycji leżącej na plecach, z uniesionymi i wyprostowanymi nogami, opartymi o ścianę, wyeliminowanie lub w dużym stopniu ograniczenie soli kuchennej, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie co z kolei bezpośrednio wpływa na powstanie obrzęków i opuchlizny. Oprócz w/w sposobów na zmniejszenie bolesności nóg ukojenie bolącym nogom może przynieść maść z wyciągiem z kasztanowca, który napina naczynia krwionośne.

Po bieganiu.

Wielu biegaczom, szczególnie tym początkującym zdarza się odczuwać ból nóg. Ból jest wynikiem obciążenia ścięgien i stawów jakim są poddawane, co może wywołać poważne kontuzje. Mięśnie i stawy wymagają czasu żeby się odpowiednio rozwinąć i wzmocnić by umożliwić im regularne bieganie. Gdy ból nóg po bieganiu staje się znaczący, należy zrobić przerwę w bieganiu na czas tak długi, aż ból zniknie całkowicie.

W nocy.

Bóle nóg nasilające się w nocy mogą mieć wiele przyczyn do najbardziej prawdopodobnych należą: przewlekła niewydolność żylna, zakrzepica żylna, zespoły korzeniowe spowodowane uciskiem dysku na korzeń nerwowy oraz polineuropatia np. cukrzycowa.

U dziecka.

Bóle nóg na jakie dosyć często uskarżają się dzieci, odczuwalne w mięśniach szczególe po większej aktywności ruchowej dziecka (np. po całym dniu chodzenia, biegania, jazdy na rolkach, deskorolce czy rowerze) mogą mieć typowo przeciążeniowy charakter. Bólom przeciążeniowym często towarzyszą bóle wzrostowe, dające o sobie znać przede wszystkim w czasie nocnego wypoczynku, ponieważ hormon wzrostu jest wydzielany przez przysadkę mózgową głównie w nocy. Żeby potwierdzić lub wykluczyć bóle wzrostowe, należy zbadać dziecku poziom fosfatazy zasadowej w surowicy krwi. Przy tego typu bólach będzie on zazwyczaj znacznie podwyższony. Jeśli napady bólu zdarzają się dosyć często można wieczorem podać ibuprofen. Aby przygotować mięśnie i ścięgna do kolejnego skoku wzrostu należy zachęcić dziecko do ćwiczeń rozciągających. Bóle nógu dziecka mogą świadczyć także o ukrytych chorobach dziecięcych o charakterze reumatycznym albo nowotworowym, a także zakażeniach kości, osteoporozę czy nieprawidłowości w budowie kręgosłupa i nóg.

Jeśli ból nóg u dzieci nie ustępuje lub jest powodem do obaw, należy zwrócić się o pomoc medyczną w celu wykonania morfologii krwi i OB, jak również zdjęć rentgenowskich kończyn dolnych.

W kolanach.

Ból nóg w kolanach może być spowodowany: zerwaniem więzadeł krzyżowych, martwicą jałową kości, zapaleniem stawów, chorobą chrząstki, bocznym przemieszczeniem rzepki. Bóle kolan mogą być przyczyną poważnych schorzeń dlatego też, nawet najmniejszy ból powinniśmy jak najszybciej skonsultować z lekarzem. Zlekceważenie może prowadzić do ciężkich urazów oraz ograniczenia zdolności ruchowej.

Anja Ulf
Über Anja Ulf 322 Artikel
Man kann viel annehmen, wenn man Janine Denker zum ersten Mal sieht, aber zwei Dinge, die man nie vergessen wird, sind, dass sie planbar und effizient ist. Natürlich ist sie auch freidenkend, praktisch und amüsant, aber diese sind in gewisser Weise ausgeglichen, weil sie auch negativistisch sind . Ihre Planung ist jedoch, wofür sie am meisten beliebt ist. Freunde zählen oft auf sie und ihre überraschende Natur, wenn sie Hilfe oder Hilfe brauchen. Natürlich ist niemand perfekt und Janine hat auch weniger günstige Eigenschaften. ihre kleinliche Natur und ihre nachlässige Natur werfen viele Probleme auf und machen die Dinge unbequem, um es gelinde auszudrücken. Glücklicherweise ist ihre Effizienz normalerweise da, um die Schläge zu mildern.

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*